Ուրախությամբ տեղեկացնում ենք, որ լույս է տեսել ՀԲԻ-ի անատոմիայի դասախոս Տ. Պ. Մինասյանի հեղինակած ուսումնական ձեռնարկը՝ «Արմատախողովակների տեղագրական անատոմիա»: Ձեռնարկը նախատեսված է ՀԲԻ-ի, ինչպես նաև այլ բժշկական բուհերի ստոմատոլոգիական ֆակուլտետի 2-րդ և 3-րդ կուրսի ուսանողների համար։ Ձեռնարկում նկարագրված են արմատախողովակների տեղագրական անատոմիան և դրանց հայտնաբերման մեթոդները։ Ձեռնարկում օգտագործված է նաև […]
Monthly Archives: March 2026
03.03.2026թ. տեղի ունեցած փորձի ներքին փոխանակման հերթական հանդիպումը նվիրված էր «Կրթության ապագան» թեմային։ Զեկույցով հանդես եկավ անատոմիայի դասախոս Տ. Պ. Մինասյան-ը, ով ներկայացրեց կրթության զարգացման փուլերը՝ դասախոսակենտրոն մոդելից մինչև ուսանողակենտրոն, թվայնացված և հիբրիդային համակարգեր՝ անդրադառնալով արդի կրթության կազմակերպման և հասանելիության փոփոխություններին։ Քննարկման առանցքում էր արհեստական բանականության կիրառումը կրթության մեջ, մասնավորապես՝ […]
Գյումրիից Երևան տեղափոխվելով և ընտրելով բժշկի պատասխանատու ուղին՝ Անին միաժամանակ համառությամբ ու նպատակասլացությամբ քայլել է նաև իր մարզական երազանքի ճանապարհով։ Ռինգի նկատմամբ առաջին հույզերից մինչև անդադար մարզումներ և միջազգային մրցաշարին մասնակցություն՝ նրա անցած ուղին վկայում է ուժեղ կամքի, նվիրվածության և հավատքի մասին։ Հատկանշական է, որ սեփական երազանքը կյանքի կոչելով՝ Անին […]
ՀԲԻ-ի ուսանողները «4Future Healthcare» համաժողովում Հայկական բժշկական ինստիտուտի բուժական ֆակուլտետի 1-ին կուրսի ուսանողները, «Բժշկական ֆիզիկա» առարկայի դասախոս Ն. Աթոյանի նախաձեռնությամբ, մասնակցեցին տարածաշրջանի կարևորագույն բժշկական իրադարձություններից մեկին՝ «4Future Healthcare» համաժողովին: Այցի հիմնական նպատակն էր ապագա բժիշկներին ծանոթացնել առողջապահության ոլորտի արդի տեխնոլոգիական լուծումներին, որոնք անմիջականորեն առնչվում են բժշկական ֆիզիկայի և թվային բժշկության […]

С радостью сообщаем, что вышло в свет учебное пособие «Топографическая анатомия корневых каналов», автором которого является преподаватель анатомии АМИ Т. П. Минасян. Пособие предназначено для студентов 2-го и 3-го курсов стоматологического факультета АМИ, а также других медицинских вузов. В издании подробно описаны топографическая анатомия корневых каналов и методы их выявления. […]
Monthly Archives: March 2026
03.03.2026 г. состоялась очередная встреча по внутреннему обмену опытом, посвящённая теме «Будущее образования». С докладом выступил преподаватель анатомии Т. П. Минасян, представивший этапы развития образования — от лекционно-ориентированной модели к студентоцентрированному, цифровому и гибридному обучению, а также изменения в организации и доступности современного образовательного процесса. В центре обсуждения находилось внедрение […]
Переехав из Гюмри в Ереван и выбрав ответственную специальность врача, Ани одновременно настойчиво и целеустремленно шла по пути своей спортивной мечты. От первых эмоций на ринге до непрерывных тренировок и участия в международных соревнованиях — её путь свидетельствует о силе воли, преданности и вере в себя. Примечательно, что, осуществив свою […]
Студенты АМИ на конференции «4Future Healthcare» Студенты 1-го курса лечебного факультета Армянского медицинского института по инициативе преподавателя дисциплины «Медицинская физика» Н. Атоян приняли участие в одном из важнейших медицинских событий региона — конференции «4Future Healthcare». Основной целью визита было ознакомление будущих врачей с современными технологическими решениями в сфере здравоохранения, которые […]